facebook instagram

Oferty noclegów

  • Małopolanka & Spa powstały w 1924 roku służy nieprzerwalnie Gościom wizytującym Krynicę Zdrój.   Usytuowany na Deptaku Głównym w bezpośrednim sąsiedztwie infrastruktury uzdrowiskowej je ...więcej

  • Wielkanoc 2024 - sprawdź ofertę >> Górska Majówka - sprawdź ofertę >> Wakacje Marzeń - sprawdź ofertę >>   Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference**** w Krynicy-Zdroju, to doskon ...więcej

  • Sprawdź nasze aktualne oferty >>   Willa Karla usytuowana jest w przepięknym, zielonym zakątku uzdrowiska Krynica-Zdrój nad potokiem Słotwinka. Szczególnie atrakcyjne położenie ...więcej

  •     Odetchnij od wielkomiejskiego zgiełku i odkryj swój osobisty raj na Wichrowym Wzgórzu!   Góralskie Chaty, luksusowe Apartamenty wraz ze strefą SPA i kawiarnią Baciarka to  wszystko ...więcej

  • RODZINNE WAKACJE 2024 >> GRUPY ZORGANIZOWANE >>   Prometówka to przytulny Ośrodek Wpoczynkowy położony w górnej części Krynicy-Zdroju w bardzo zacisznej i malowniczej części uzdrowiska. ...więcej

  • OFERTY SPECJALNE - sprawdź >> Nowoczesny wystrój wnętrz, wspaniałe  jedzenie, profesjonalna i miła obsługa – to właśnie cechy  Hotelu Orlik w Krynicy-Zdroju.   Oferujemy Państwu po ...więcej

  •   NOWY KAMERALNY PENSJONAT PRZY STOKU NARCIARSKIM MASTER-SKI    Pensjonat W Dolinie Tylicza to miejsce stworzone z myślą o wygodnym wypoczynku blisko natury. Oferujemy noclegi w przytulnych po ...więcej

  •   Końska Dolina- położona jest w malowniczej miejscowości Izby u podnóża góry Lackowa. Niewielka odległość dzieli obiekt od od szlaków turystycznych, rowerowych oraz wyciągów narciarsk ...więcej

  •  Wolne Domki   Zapraszamy państwa do całorocznych domków Domek 87 dla 8 osób(ilość łączna dorośli + dzieci) . Dla gości w domku 3 sypialnie (2 x 3-osobowa i 1 x 2 osobowa), 3 łazienki(p ...więcej

  • Hotel Jaworzyna Krynicka*** wyróżnia przede wszystkim wyśmienita lokalizacja – u podnóża góry Jaworzyna Krynicka od której zawdzięczają swoją nazwę. To umiejscowienie gwarantuje wiele ...więcej

  • Pobyty świąteczne już od 130 zł / doba     CENTRUM LECZENIA I REHABILITACJI "BESKID"  – położony jest w ścisłym centrum Krynicy-Zdroju na słonecznym zboczu Góry Krzyżowej w og ...więcej

56. Festiwal im. Jana Kiepury

 

56. FESTIWAL IM. JANA KIEPURY

 12 - 19 SIERPNIA 2023 r. KRYNICA - ZDRÓJ

 

 

DZIEŃ I | SOBOTA | 12. SIERPNIA

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

KONCERT PRZEBOJÓW OPEROWYCH „GALA INAUGURACYJNA – ŚWIAT DLA KIEPURY”

Wykonawcy:

  • DARIJA AUGUŠTAN – sopran  (Chorwacja)
  • NOMBULELO YENDE – sopran (Republika Południowej Afryki)
  • PIOTR BUSZEWSKI – tenor (Polska)
  •  
  • ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚLĄSKIEJ HENRYKA MIKOŁAJA GÓRECKIEGO W KATOWICACH
  • CHÓR FILHARMONII IM. K. SZYMANOWSKIEGO W KRAKOWIE
  •  
  • PIOTR SUŁKOWSKI – dyrygent


 

 

DZIEŃ II | NIEDZIELA | 13. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

JOHANN STRAUSS I JEGO PRZEBOJE

Wykonawcy:

KWARTET SMYCZKOWY CAPITOL:

  • BEATA WOŁCZYK – skrzypce I
  • DAGMARA KARKULOWSKA-NOWAK – skrzypce II
  • DARIUSZ WOŁCZYK – altówka
  • BOŻENA KOTWIŃSKA – wiolonczela

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Festiwalowa estrada historią zapisana

Goście:

Krystyna Tyburowska, Jan Wilga, Stefan Sopata, Aleksander Półchłopek

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Koncert wokalno-instrumentalny ARIA BRILLANTE

Wykonawcy:

ART CHAMBER DUO:

  • Jarosław Pietrzak – skrzypce
  • Julita Przybylska-Nowak – fortepian
  •  
  • Zuzanna Nalewajek – mezzosopran
  • Katarzyna Rzeszutek – fortepian

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

Opera „RIGOLETTO” GIUSEPPE VERDI

Twórcy:

  • muzyka – Giuseppe Verdi
  • libretto – Francesco Maria Piave

Opera na podstawie sztuki Victora Hugo „Le roi s’amuse” z 1832 roku

Realizatorzy

  • Reżyser sceny – Anatolij Łymariew
  • Scenograf – Tadey Ryndzak 
  • Kierownik Chóru – Iryna Kowal
  • Choreograf – Julianna Malkhasyants

Wykonawcy:

  • Rigoletto – Orest Sidir
  • Książę – Mychajło Malafij
  • Gilda – Marianna Tsvietinska
  • Sparafucile – Nazar Pavlenko
  • Monterone – Wołodymyr Shinkarenko
  • Borsa – Witalij Rozdajgora
  • Marullo – Mykoła Kornutiak
  • Chaprano – Dmytro Kokotko
  •  
  • Dyrygent – Ivan Cherednicenko
  • Chórmistrz – Wadym Jacenko
  • Reżyser – Halina Volovetska
  •  
  • Chór, Balet i Orkiestra Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej
 
 
 
 

DZIEŃ III | PONIEDZIAŁEK | 14. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

George Gershwin – NIE TYLKO BŁĘKITNA RAPSODIA

Wykonawcy:

KWARTET SMYCZKOWY CAPITOL:

  • BEATA WOŁCZYK – skrzypce I
  • DAGMARA KARKULOWSKA-NOWAK – skrzypce II
  • DARIUSZ WOŁCZYK – altówka
  • BOŻENA KOTWIŃSKA – wiolonczela

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Gwiazdy Wrocławskiego Teatru Komedia na Festiwalu Jana Kiepury

Goście:

Aktorzy Wrocławskiego Teatru Komedia

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

ESTRADA MŁODYCH: KONCERT LAUREATÓW X MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU WOKALNEGO IM. JANA KIEPURY W KRYNICY-ZDROJU

Wykonawcy:

  • YAO LI – sopran (Chiny)
  • MAGDALENA STEFANIAK -sopran (Polska)
  • ŁUKASZ KOSTKA – baryton (Polska)
  • FILIP RUTKOWSKI – bas (Polska)
  •  
  • KATARZYNA RZESZUTEK – fortepian

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

Sztuka teatralna – komedia. „POMOC DOMOWA” MARC CAMOLETTI.Wrocławski Teatr Komedia

Twórcy:

  • Autor – Marc Camoletti
  • Adaptacja – Bartosz Wierzbięta
  • Reżyseria – Wojciech Dąbrowski
  • Kostiumy – Zofia de Ines
  • Scenografia – Wojciech Stefaniak
  • Muzyka – Bartosz Pernal
  • Opracowanie muzyczne – Paweł Dobosz
  • Światła – Alicja Petrucka

Obsada:

  • Nadia – Dorota Wierzbicka-Matarrelli
  • Jola – Katarzyna Skoniecka
  • Maja – Ilona Janyst
  • Maks – Wojciech Dąbrowski
  • Marek – Kornel Sadowski


 

 

 

DZIEŃ IV | WTOREK | 15. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

W KRĘGU OPERETKI

Wykonawcy:

KWARTET SMYCZKOWY CAPITOL:

  • BEATA WOŁCZYK – skrzypce I
  • DAGMARA KARKULOWSKA-NOWAK – skrzypce II
  • DARIUSZ WOŁCZYK – altówka
  • BOŻENA KOTWIŃSKA – wiolonczela

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

BĘDĘ SŁAWNY, BĘDĘ BOGATY – barwna opowieść o Bogusławie Kaczyńskim

Goście:

Anna Lisiecka – autorka książki o B. Kaczyńskim “Będę sławny, będę bogaty”

Prowadzenie:

Andrzej Kurdziel

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Koncert instrumentalno-wokalny. U ŹRÓDEŁ – POPOŁUDNIE Z MUZYKĄ ADAMA WROŃSKIEGO. Krynicka Orkiestra Zdrojowa

Wykonawcy:

  • KRYNICKA ORKIESTRA ZDROJOWA IM. ADAMA WROŃSKIEGO
  •  
  • PAULINA ROGÓZ-MIGACZ – sopran
  • JOACHIM DRAB -skrzypce solo
  • KATARZYNA RZESZUTEK – fortepian

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

BALET “DON KICHOT” LUDWIG MINKUS. Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej

Twórcy:

  • Muzyka – Ludwig Minkus
  • Libretto – Marius Petipa

Na podstawie „Don Kichota z La Manchy” Miguela de Cervantesa

Realizatorzy:

  • Choreografia – Marius Petip
  • Główny dyrygent – Yurii Bervetskyi
  • Konduktor – Iryna Stasyshyn
  • Choreograf – Julianna Malkhasyants
  • Scenograf – Mychajło Ryndzak
  • Kostiumograf – Oksana Zinchenko

Obsada:

  • Kitri – ANASTASIYA BONDAR
  • Basil – ARSEN MARUSENKO
  • Don Kichot – YURIY HRYGORIEV
  • Sancho Pansa – RUSLAN DYNIA
  •  
  • Balet Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej
 
 
 
 

DZIEŃ V | ŚRODA | 16. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

Przedpołudnie z przebojami

Wykonawcy:

KWARTET SAKSOFONOWY:

  • DANIIL KRYLOVICH – saksofon sopranowy
  • LIDIA SIWIEC – saksofon altowy
  • KAROL KOS – saksofon tenorowy
  • KAMIL WILK – saksofon barytonowy

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Gwiazdy wieczornego przedstawienia “La Traviata”

Goście:

Piotr Sułkowski – Dyrektor Opery Krakowskiej, Ruben Silva, Edyta Piasecka, Paweł Skałuba, Adam Szerszeń

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Koncert wokalno-instrumentalny. NAJPIĘKNIEJSZE WALCE ŚWIATA. Warsaw Impressione Orchestra

Wykonawcy:

  • MILENA LANGE – sopran
  •  
  • IMPRESSIONE BALLET
    • Ewa Budny-Orłowska
    • Karol Garczyński
    •  
  • WARSAW IMPRESSIONE ORCHESTRA

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

Opera. „LA TRAVIATA” GIUSEPPE VERDI. Opera Krakowska

Twórcy:

  • Muzyka – Giuseppe Verdi
  • Libretto – Francesco Piave

wg powieści Aleksandra Dumas „Dama kameliowa”

Realizatorzy:

  • Reżyseria i inscenizacja – Krzysztof Nazar
  • Kierownictwo muzyczne – Tomasz Tokarczyk
  • Scenografia – Marek Braun
  • Kostiumy – Zofia de Ines
  • Choreografia – Zofia Rudnicka
  • Reżyseria światła – Mirosław Poznański
  • Projekcje multimedialne – Wojciech Kapela
  • Przygotowanie chóru – Zygmunt Magiera

Obsada:

  • Violetta Valéry – Edyta Piasecka
  • Alfred Germont – Paweł Skałuba
  • George Germont – Adam Szerszeń
  • Flora Bervoix – Agnieszka Cząstka-Niezgódka
  • Gaston – Krzysztof  Kozarek
  • Baron Douphal – Michał Kutnik
  • Doktor Grenvil – Wołodymyr Pańkiw
  • Markiz de Obigny – Sebastian Marszałowicz
  • As. Doktora – Vadzim Trukhan
  • Annina – Karin Wiktor-Kałucka
  • Józef  – Paweł Szczepanek                                     
  • Posłaniec – Jacek Wróbel
  • Służący Flory – Stanisław Knapik
  •  
  • ORKIESTRA, CHÓR i BALET OPERY KRAKOWSKIEJ
  • Dyrygent –  Ruben Silva
 
 
 

DZIEŃ VI | CZWARTEK | 17. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

Koncert promenadowy. KONCERT „SOMEBODY LOVES ME” (Ktoś mnie kocha)Zespół Todo Art Trio

Wykonawcy:

ZESPÓŁ TODO ART TRIO:

  • Grażyna Jursza – flet
  • Dariusz Jursza – klarnet
  • Dawid Smykowski – fagot, aranżacje

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Gwiazdy Opery Śląskiej na Festiwalu Jana Kiepury

Goście:

Łukasz Goik – Dyrektor Opery Śląskiej, Aleksandra Orłowska, Adam Sobierajski, Maciej
Komandera, Kamil Zdebel, Marta Huptas

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

ESTRADA MŁODYCH. Opera „MEDIUM” GIAN CARLO MENOTTI. Studenci specjalności śpiew solowy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Realizatorzy:

  • Reżyseria, kostiumy – Piotr Kosewski
  • Scenografia – Kara Lewandowska
  • Reżyseria świateł – Piotr Kądziela
  • Przygotowanie solistów – Michał Krężlewski

Wykonawcy:

  • Baba – Karolina Sikora
  • Monica – Małgorzata Priebe
  • Toby – Aleks Skóra
  • Mrs. Gobineau – Karolina Zielińska
  • Mr. Gobineau – Damian Giczewski
  • Mrs. Nolan – Wiktoria Rudnicka
  • głos z offu – Beata Kałudow
  •  
  • dyrygent – Michał Krężlewski
  • fortepian – Liana Krasyun – Korunna

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – PRZEDSTAWIENIE OPERETKOWE /Pijalnia Główna/

Operetka „KSIĘŻNICZKA CZARDASZA” EMMERICH KÁLMÁN. Opera Śląska w Bytomiu

Twórcy:

  • Muzyka – Emmerich Kálmán
  • Libretto – Leo Stein i Béla Jenbach
  • Przekład polski – Jerzy Jurandot

Realizatorzy:

  • Dyrygent – Tomasz Tokarczyk
  • Choreografia i ruch sceniczny – Henryk Konwiński
  • Kostiumy – Andrzej Sobolewski

Obsada:

  • Sylvia Varescu – Aleksandra Orłowska
  • Edwin – Łukasz Gaj
  • Boni Kancsianu – Maciej Komandera
  • Feri Von Kerekes – Kamil Zdebel
  • Stasi – Marta Huptas
  • Rohnsdorf – Zbigniew Wunsch
  • Leopold Maria von Lippert-Weylersheim – Bogdan Kurowski
  • Anhilda – Joanna Kściuczyk-Jędrusik
  • Ambasador Billing – Adam Janik
  • Endrei – Witold Dewor
  • Miksa – Michał Bagniewski
  • Kisz – Juliusz Ursyn-Niemcewicz
  •  
  • ORKIESTRA, CHÓR i BALET OPERY ŚLĄSKIEJ W BYTOMIU
 
 
 
 

DZIEŃ VII | PIATEK | 18. SIERPNIA

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

W kręgu muzyki Roberta Stolza

Wykonawcy:

ZESPÓŁ TODO ART TRIO:

  • Grażyna Jursza – flet
  • Dariusz Jursza – klarnet
  • Dawid Smykowski – fagot, aranżacje

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Spotkanie z artystami Opery Lwowskiej

Goście:

Ostap Hromysh – dyrektor ds. współpracy z zagranicą, Liubov Kachala, Marianna
Tsvietinska, Mykhailo Malafii, Roman Strahov, Ivan Cherednicenko

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Koncert wokalno-instrumentalny. ANTONIO VIVALDI – CZTERY PORY ROKU I NIE TYLKO. Polish Art Philharmonic

Wykonawcy:

POLISH ART PHILHARMONIC

  • MICHAŁ MACIASZCZYK – koncertmistrz, dyrygent
  • KACPER SZELĄŻEK – kontratenor

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

KONCERT „GALA PRZEBOJÓW – VIVA VERDI” – 210 rocznice urodzin kompozytora. Lwowski Narodowy Akademicki Teatr Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej

Wykonawcy:

  • LIUBOV KACHALA – sopran
  • MARIANNA TSVIETINSKA – sopran
  • MYKHAILO MALAFII – tenor
  • ROMAN STRAHOV – baryton
  •  
  • IVAN CHEREDNICENKO  – dyrygent
  • CHÓR I ORKIESTRA LWOWSKIEGO NARODOWEGO AKADEMICKIEGO TEATRU OPERY I BALETU S. KRUSZELNICKIEJ

 
 
 

DZIEŃ VIII | SOBOTA | 19. SIERPNIA

 

10:00 – KONCERT PROMENADOWY /Muszla Koncertowa, deptak/

Poranek z operetką

Wykonawcy:

ZESPÓŁ TODO ART TRIO:

  • Grażyna Jursza – flet
  • Dariusz Jursza – klarnet
  • Dawid Smykowski – fagot, aranżacje

Prowadzenie:

Jacek Woleński

 

 

12:00 – SPOTKANIE Z ARTYSTĄ /scena plenerowa, deptak/

Gwiazdy gali operetkowej “Twoim jest serce me”

Goście:

Małgorzata Długosz, Joanna Moskowicz, Łukasz Gaj, Sławomir Chrzanowski

Prowadzenie:

Jerzy Snakowski

 

 

15:00 – KONCERT POPOŁUDNIOWY /Sala Balowa, Stary Dom Zdrojowy/

Opera buffa „LIVIETTA E TRACOLLO” G. B. PERGOLESI. Krakowska Opera Kameralna

Autorzy:

  • muzyka – Giovanni Battista Pergolesi
  • libretto – Tommaso Mariani

Realizatorzy:

  • Inscenizacja, reżyseria – Wacław Jankowski
  • Kierownictwo muzyczne – Paweł Szczepański
  • Scenografia, kostiumy – Katarzyna Mucha
  • Choreografia, ruch sceniczny – Jadwiga Leśniak-Jankowska

Obsada:

  • Livietta
    • Anna Koźlakiewicz – sopran
    • Martyna Malcharek
    • Anna Warchał
  • Tracollo
    • Viktor Yankovskyi – baryton
    • Kamil Joński
    • Maciej Rutkowski
  • Fulvia – Jadwiga Zechenter
  • Faccenda – Piotr Malaga

Zespół instrumentalny Krakowskiej Opery kameralnej:

  • Skrzypce I – Artur Łuczak
  • Skrzypce II – Aleksandra Gawlik
  • Altówka – Kinga Szczepanik-Suchoń
  • Wiolonczela – Karolina Kalinowska
  • Kontrabas – Lesław Wydrzyński
  • Klawesyn – Katarzyna Starzycka
  •  
  • Paweł Szczepański – dyrygent

Prowadzenie:

Jacek Woleński

20:00 – KONCERT GALOWY /Pijalnia Główna/

KONCERT „GALA OPERETKOWA – TWOIM JEST SERCE ME…”. Orkiestra Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie

Wykonawcy:

  • MAŁGORZATA DŁUGOSZ – sopran
  • JOANNA MOSKOWICZ – sopran
  • ŁUKASZ GAJ – tenor
  •  
  • SŁAWOMIR CHRZANOWSKI – dyrygent  
  •  
  • ORKIESTRA FILHARMONII IM. K. SZYMANOWSKIEGO W KRAKOWIE

 

 

BAZA OBIEKTÓW NOCLEGOWYCH - sprawdź ofertę >>