facebook instagram

W drogę!

Nadszedł zatem czas na Nasz pierwszy wysiłek fizyczny.  Przedstawię dzisiaj przykładowy trening biegowy. Jego struktura będzie bardzo prosta, każdy może spróbować.

Bieganie to najłatwiejsza

z aktywność fizyczna jaką zaproponował Nam świat sportu. Niepotrzebny Nam będzie specjalistyczny i drogi sprzęt. Wystarczą wygodne buty, ubranie, które nie będzie krępowało Naszych ruchów i do dzieła. Zaczynajmy!


1. Rozpoczęcie: wolny trucht (szybszy marsz) ok.  5-10 minut.

2. Rozciąganie z ćwiczeniami dynamicznymi:

  • zaczynamy od różnych form wymachów rękami,
  • następnie przechodzimy do krążeń biodrami,
  • przekładanki, kroku odstawno-dostawnego,
  • skippingów,
  • kończąc na statycznym rozciąganiu, począwszy od mięśni czworogłowych i dwugłowych uda, przywodzicieli, łydek oraz rozkręceniu stawów: skokowych i kolanowych.


3. Przejście do części głównej: marszobieg 6x 2 min. WOLNY BIEG przerwa- 2 min.

4. W czasie przerw warto pomyśleć o dodatkowych ćwiczeniach, jednak czas ich wykonania nie może być dłuższy niż 2 min. Do ćwiczeń na świeżym powietrzu warto wykorzystać to co daje Nam natura i infrastruktura. Pomocne mogą być przydrożne drzewa, most, kawałek trawy do rozciągania, dający możliwość położenia się. Jak widać Nasza kreatywność ma duże pole do popisu.

5. Zakończenie: całą zabawę kończymy wolnym marszem, dla uregulowania tętna. Nasz organizm spokojnie powróci .

Po takim wysiłku nasz metabolizm od razu zacznie pracować na wyższych obrotach. Tkanka tłuszczowa zostanie zmuszona do spalania zbędnych elementów przemiany materii. Organizm będzie odpowiednio dotleniony. Wszystkie z wymienionych korzyści złożą się w jedną: lepsze samopoczucie.

Macie obawy?  Niepotrzebnie. Wystarczy tylko słuchać własnego organizmu, nie przeceniając własnych sił. W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu ze specjalistą. Wykwalifikowani Instruktorzy Kulturystyki, Fitnessu i Przygotowania Fizycznego to w dzisiejszych czasach ogromna siła. Pomogą przeprowadzić prawidłowy trening, odpowiedzą na nurtujące Nas pytania, po czym nakreślą na co mamy zwrócić uwagę podczas treningów.