facebook instagram

Anna Puchała

Anna Puchała (ur. 1979 r. w Krynicy – Zdroju) malarka, architekt krajobrazu, architekt. Studiowała na Wydziale Architektury Krajobrazu na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie , dyplom 2006r. Ukończyła  również Studium Architektoniczne w Krakowie w 2001r.

W działalności malarskiej rejestrująca najbliższą sobie rzeczywistość, w której żyje, miejskie wnętrza konkretne i otwarte wnętrza subiektywne Beskidu Sądeckiego. Głównym tworzywem prac jest akwarela, którą studiowała u znakomitego akwarelisty i architekta Jerzego Udzieli.              

Przy tworzeniu prac używa również pasteli, węgla. Zajmuje się również grafiką oraz pisaniem ikon. Najczęściej w tematach prac wraca do tego co najbliżej – do otaczającej przepięknej architektury drewnianej Krynicy -Zdroju, która o każdej porze roku a nawet dnia jest widziana w innym świetle, a co za tym idzie w innej kolorystyce, często podkreślana słońcem pokazuje tylko kontury, innym razem przedstawia całą paletę kolorów.

Jako architekt krajobrazu zajmuje się głównie zielenią użytkową, wprowadzając miękkość formy roślinnej do obiektów użyteczności publicznej. W ramach działalności art-eco stara się przekonywać użytkowników, że roślinność może być zarówno formą i tworzywem poprawiającym tak wizerunek jak i komfort funkcjonowania.

Mieszka i pracuje między Krynicą a Krakowem.

Więcej >>>