facebook instagram

Oferty noclegów

  • Angela usytuowana jest w centrum Krynicy-Zdroju - przy uliczce Kościuszki (nad pocztą).   Mieszkając u nas można wykupić wizytę lekarską w Starych Łazienkach mineralnych i korzystać z odp ...więcej

Malarstwo

Małopolskie Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria w Krynicy
Centrum Kultury
ul. Piłsudskiego 19
tel. +48 18 471 28 29

Galeria czynna: pon – sb godz. 10:00 – 17.00

Galeria powstała w 1997 roku, zorganizowano ponad 70 wystaw indywidualnych artystów z kraju i zagranicy. W galerii są także organizowane spotkania autorskie, wieczory poetyckie, koncerty kameralne oraz spektakle teatralne.

Galeria „Pod Kasztanem”
ul. Kraszewskiego 31
tel. +48 18 471 51 36

Klub Twórczy działający w Krynicy Zdroju przy oddziale Towarzystwa Sztuk Pięknych skupia artystów malarzy, rzeźbiarzy, poetów z Krynicy oraz okolic. Artyści reprezentują takie dziedziny sztuki jak: malarstwo, rzeźba, grafika, collage. Wśród członków są również poeci. Prace prezentowane są w galerii „Pod Kasztanem”. (Galeria „Pod Kasztanem” działa od 1998r.) Klub organizuje wystawy, spotkania autorskie, plenery. Artyści z powodzeniem biorą udział w wystawach konkursowych, tematycznych organizowanych w całej Polsce. Tematyka obrazów najczęściej związana jest z klimatem przepięknego o każdej porze roku Beskidu Sądeckiego: kapliczkami, krajobrazami, cerkwiami, starą zabudową z tych terenów. Poezja i muzyka, nierozerwalnie związane ze sztukami plastycznymi, bardzo często towarzyszą wernisażom wystaw.

Krynicki Oddział TPSP powstał w 1988 roku. Zebrania Klubu Twórczego odbywały się w Domu Kultury „Siedlisko”. Tam też organizowano wystawy okolicznościowe oraz indywidualne malarstwa i rzeźby.

Prace artystów można oglądać w Pijalni „Mieczysław”.

Prezesem Krynickiego Oddziału TPSA jest Grażyna Petryszak – malarka, przez ponad 30 lat pracy twórczej brała udział w wielu wystawach, a od kilkunastu lat aktywnie działa na rzecz Krynickiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, organizuje wystawy sztuki nieprofesjonalnej, plenery. Jest pomysłodawczynią cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży: „Uwrażliwiać na piękno”.

Poniżej prezentujemy artystów, których twórczość związana jest z Krynicą i jej okolicami:

 

Christo Prodanow urodzony w 1944 r. w Warnie (Bułgaria). Mieszka i tworzy w Krynicy Zdroju. Posiada podwójne obywatelstwo: bułgarskie i polskie. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m. in. w Nowym Sączu – Muzeum Okręgowe, EWA, w Szczawnicy‚ w USA Rock Hill, South Carolina oraz w Krynicy, gdzie żyje i tworzy od lat 70-tych.
Kontakt:
tel. kom. 604 355 077
e-mail: christo3@onet.eu

 

Christian Prodanow - ur. w 1974 w Warnie (Bułgaria). Malarz, rysownik, portrecista. Malarstwem zajmuje się od 1983 roku, zawodowo od 1997. Tworzy głównie obrazy olejne, rysunki i grafiki na pograniczu figuracji i abstrakcji, inspirowane najczęściej pejzażem.

e-mail: chp2@onet.eu
tel. +48 668 222 745

 

 

 

 

Zbigniew Ryszard Abram - ur. 27 lutego 1956 roku w Nowym Saczu. Mieszka i tworzy w Nowym Sączu. Pierwsza wystawa indywidualna miała miejsce w Nowym Saczu w roku 1978.

Członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. W dorobku artystycznym kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych: Warszawa, Łódź, Kraków ,Stary Sącz, Nowy Sącz, Grybów.

 

 

 

 

Anna Puchała  - ur. 1979 r. w Krynicy -Zdroju.  Malarka, architekt krajobrazu, architekt. Studiowała na Wydziale Architektury Krajobrazu na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, dyplom 2006r. Ukończyła  również Studium Architektoniczne w Krakowie w 2001r.

tel. +48 691 857 784
http://annapuchala.pl/
email: projekty@art-eco.pl